EPL: Bravocomi väitel eksitavad mobiilsidefirmad teadlikult kliente

14. detsember 2004, 07:59

Novembris turule tulnud Bravocomi väitel võib mõnigi mobiilsidesektoris pakutav soodustus ning lepingutingimus osutuda vastupidiselt lubatule kahjulikuks.

ASi Vertelson Mobiil (Bravocom) juhatuse esimehe Peep Põldsammi sõnul puutus Bravocom konkureerivate mobiilsidefirmade ?trikitamistega? kokku juba novembris ehk vahetult pärast turuletulekut, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Puutusime kokku klientidega, kes soovisid oma vana operaatoriga lepingu lõpetada, kuid seda tehes oodanuks neid 500- või 1000kroonine trahv,? selgitas Põldsamm.

Samas pole Põldsammi kinnitusel Bravocomi mure seotud vaid selliste trahvidega ? mitu pakkumist lubavad näilisi soodustusi, mida klient tegelikkuses üldse saada ei pruugi.

?Operaatoritel on eri aegadel erinevad kõnetariifid. Sellisel juhul reklaamitakse näiteks kõige odavamat tariifi, mis osutub hiljem paketisiseseks kõneks öisel ajal.

ASi EMT avalike suhete juht Kaja Pino leiab, et mis puudutab klientidele suunatud pakkumisi, siis ei sisalda ükski reklaam absoluutselt kõiki tingimusi.

Pino sõnul ei ole ka Vertelson Mobiil (Bravocom) oma klientidele eraldi välja toonud asjaolu, et näiteks arve saamise eest lisandub kliendile 9-kroonine täiendav tasu.

Bravocom leiab, et turgu aitaks tarbijasõbralikumaks muuta, kui operaatorid lepiksid kokku läbipaistvates ning ausates standardites.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing