EPL: Pärnu rõhub lennuliiklusele

14. detsember 2004, 07:59

Pärnu tahab hääbuvat lennujaama elustades turiste suvepealinna meelitada.

Eile allkirjastati Pärnu linnapea Väino Hallikmägi eestvedamisel pöördumine majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansipi poole sooviga 30 miljoni kroonist riigi tuge Pärnu lennuväljale vajalikeks investeeringuteks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eesti suurim kuurortlinn vajab külaliste paremaks teenindamiseks moodsat rahvusvahelist lennuvälja, kus pakutakse heal tasemel ja turvalist lendude teenindamist,? seisis kirjas. Pöördumisele kirjutasid alla veel Pärnu ettevõtjate liit, maavalitsus, suuremate puhkemajutuskeskuste ja Air Livona esindaja.

Linnapea Hallikmägi leidis, et Pärnu vajab enam sidet välismaailmaga ja lennukiliiklus oleks üks edu võtmeid. ?Turistid saavad Pärnusse ainult bussiga, maanteetranspordis oleme arengu keskel ja isegi korralikku raudteeliiklust ei ole,? ütles ta.

Pärnu lennujaama juhataja Erki Teemägi ütles, et järgmise aasta riigieelarves lubatud 900 000 krooni ei ole lennujaama toimimiseks piisav. ?Oleks vaja investeeringuid, et lennujaam saaks areneda ja seal ei ladestataks 2007. aastal puitu,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing