PM: Suurhall tõrjub väikeaktsionäre

14. detsember 2004, 07:59

Rocca al Mare suurhalli juhid soovitavad aktsionäridel oma osalustest loobuda ja need uuesti välja osta.

See võimaldaks väikeaktsionärid ettevõttest välja tõrjuda või siis lõviosa hallile vajalikust rahast nende käest saada, kirjutab Postimees.

Nädala pärast toimuval aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul paneb firma juhatus ette tühistada suurhalli aktsiakapital. Sellele järgneks kohe uute aktsiate märkimine, millel saavad eelisõigusega osaleda kõik senised osanikud.

Märkimise käigus tuleks firma B- ja C-aktsiate ehk ehitamise ajal sinna toole ja loo?e ostnud omanikel maksta vähemusosaluse eest kokku üle 77 miljoni krooni. Samas saaks suuromanikud oma enamusosaluse kätte vähem kui 35 krooniga.

Lõviosa ettevõttest kuulub praegu ärimeeste Aivar Riisalu ja Toonart Rääski osalusega Neckman Grupile.

Ehitusfirma Maru esindaja Andrus Piiberi sõnul on asjade selline käik arusaamatu, sest suurhall töötab järjest paremini, kuid selle tulemused on raamatupidamislikult halvemaks muudetud.

«Oleme oma loo?i pooleteise miljoni krooni eest ostnud, aga sellest loobuda me küll ei kavatse ja uuesti maksta samuti ei taha,» lausus ta.

Hallis samuti loo?i omava Estconde Investi juhi Matti Karumaa sõnul oleks firma kahjumi katmiseks teisigi võimalusi ning selle pärast ei pea veel aktsiakapitali nullini vähendama. «Praegu tundub küll, et suurhalli üritatakse müügiks ette valmistada ja väikeosanikest vabaneda,» lausus ta.

Spetsialistide hinnangul võimaldaks aktsiate uus märkimine Riisalul ja Rääskil tekitada olukorra, kus väikeosanikud liiga kõrge hinna tõttu uusi aktsiaid ei osta. Neckman Grupil tekiks siis võimalus märkida aktsiaid vaid 400 000 krooni eest.

Aivar Riisalu kinnitas eile Postimehele, et kaasaktsionäridel nemad nahka üle kõrvade tõmmata ei taha. «Midagi pole teha, olukord on muutunud väga halvaks ja firmasse on vaja uut raha,» rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing