Sakala: Ettevõtjad rajavad krossiradu

14. detsember 2004, 08:31

Viimase kuu jooksul on Viljandi maakonnas eraisikute maal valmimas kaks krossirada ja lihvi saab veel kolmaski.

Ettevõtja Raul Alliksaar on sõlminud kümneaastase kasutuslepingu Pärsti vallas Vardi ja Turva küla vahel asuva maa omanikuga ja rajanud sinna krossiraja, kirjutab sakala.

«Novembri algul sai suurem töö tehtud, aga päris valmis rada veel pole,» lausus ta.

Pääs vana karjääri põhjas looklevale, ligi 700 meetri pikkusele rajale on praegu tõkestatud, kuid tee on sõidetav ning omaniku loaga võib sinna minna.

Pärsti valla teist eraisiku krossirada ehitab Päri külas ettevõtja Heinar Suursaar. Läinud kuul kerkis osaliselt võsastunud heinamaale neli laugjat küngast. Tulevane krossirada sobiks ettevõtja sõnul nii tsiklitele, bagidele kui krossiautodele.

Olustvere vallas Tääksi lähedal on ettevõtja Peeter Mikson ametis autokrossiraja ümberehitamisega, et see vastaks kõigile võistlusnõuetele. Endise Õnniste küla juures paiknev rada on sõidueleamusi pakkunud juba kümmekond aastat, see on üle kilomeetri pikk ja seal mahuvad võidu sõitma ka veoautod.

Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Urmas Tuuleveski ütles, et krossirada võib võtta kui ettevõtluse vormi ning riigilt saab sel puhul küsida starditoetust, et soetada põhivahendeid või renoveerida hooneid.

«Kõigile soovijatele riigil raha ei jätku,» nentis Tuuleveski. «Aga kui mõelda projekt paremaks ja koostada täpne äriplaan, võiks meie kaudu toetust küsida küll.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing