Tallinna Börs ja Finantsinspektsioon töötavad välja hea ühingujuhtimise tava

14. detsember 2004, 11:37

Tallinna Börs ja Finantsinspektsioon alustavad Eesti ettevõtetele hea ühingujuhtimise tava välja töötamist, mille esimene versioon valmib järgmisel kuul.

Hea ühingujuhtimise tava (corporate governance code?i) rakendamine muudab ettevõtete tegevuse senisest läbipaistvamaks ja avatumaks ning võimaldab investoritel paremini ettevõtteid omavahel võrrelda.

Hea ühingujuhtimise tavaga luuakse käitumisjuhised, mis on aluseks eelkõige äriühingu huvidest lähtuvale juhtimisele ning aitavad lahendada huvide konflikte ja vältida teatud huvigruppide liigset survet ettevõtte juhtimisele.

?Selged avalikustamis- ja juhtimisnõuded on aluseks teadlikule investeerimisotsusele. Investorile peab olema mõistetav, millistest aktsionäride huve arvestavatest reeglitest ettevõtte juhtimisel lähtutakse ja millistest mitte,? kommenteeris Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler.

'Hea ühingujuhtimise tava järgimine peaks ettevõtetele andma konkurentsieelise, mitte tooma kaasa mõttetuid kulusid ja koormisi,' rõhutas Tallinna Börsi juhatuse liige Jaanus Erlemann.

Hea ühingujuhtimise tava väljatöötavasse ümarlauda on kaasatud erinevad eksperdid - börsiemitentide, investorite, ettevõtlusorganisatsioonide, audiitorite, suurettevõtete, avaliku sektori, juristide jt esindajad. Ümarlaua tööd koordineerivad Finantsinspektsioon ja Tallinna Börs.

Ettepanekute ja soovituste esimene versioon valmib 2005. aasta jaanuaris.

Kõik Tallinna Börsi ja Finantsinspektsiooni poolt loodavad hea ühingujuhtimise tava tööversioonid ning samuti teiste riikide sarnased dokumendid ja praktikad on kättesaadavad internetileheküljel: <#www.omxgroup.com/tallinn/heatava=www.omxgroup.com/tallinn/heatava>.

Kõigil huvitatud osapooltel on võimalus oma kommentaarid hea ühingujuhtimise tavade kohta saata e-posti aadressile heatava@omxgroup.com

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing