Sotsiaalministeerium: PM artikkel on eksitav

Liis Kängsepp 15. detsember 2004, 13:14

Sotsiaalministeeriumi hinnangul on tänane Postimehes ilmunud artikkel ?Ravimid kallinevad kuni sadu kroone? eksitav.

Järgneb Sotsiaalministeeriumi pressiteade:

Tänase Postimehe artikli juures olnud tabel kajastab vaid ühte patsiendi võimalust retseptiravimite ostmisel ? valida piirhinnast kallim ravim ning maksta piirhinda ületav osa kinni.

Piirhinnad kehtestati kaks aastat tagasi, seni on muudetud piirhindasid vaid mõnedel ravimitel. Selle aja jooksul on ravimiturule tulnud uued odavamad sama toimeainega ravimid.

Piirhindu langetati oluliselt ainult sellistel ravimitel, mille hind on langenud või kui turule on tulnud sama toimeainega odavam ravim.

See tähendab, et patsientidel on praegugi võimalus koos arsti ja apteekriga valida täpselt sama toimeainega ravim, mis on piirhinnast odavam, ehk mille eest ei tule maksta rohkem kui varem.

Alates selle aasta 1. oktoobrist jõustus ka retsepti välja kirjutamise kord, mille kohaselt on arst kirjutab üldjuhul retseptile toimeaine ja apteekril on kohustus pakkuda inimesele piirhinnast odavamat ravimit.

Samuti eksitas Postimehe tänane artikkel väitega, nagu väheneks riigi poolt antav soodustus ravimitele, näiteks suhkruhaiguse arstimitele. Riigi kompensatsioon ravimitele suureneb igal aastal, 2003 aasta riigi kulutused ravimitele jäid alla 700 miljoni, käesoleval aastal on see üle 800 miljoni krooni. Samuti laiendati ravimisoodustusi pensionäridele ja lastele.

Piirhinna kasutamine aitab kokku hoida riigi raha nende ravimite puhul, millel on turul sama kvaliteetsed, kuid odavamad analoogid. Kokkuhoitud raha on võimalik kasutada uute ravimite kompenseerimisel.

Postimehe artiklit saad lugeda <#siit=http://www.postimees.ee/151204/esileht/152685_1.php>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing