Liis Kängsepp • 15. detsember 2004 kell 8:55

Eesti euromündi telefonihääletuse võitis Eesti kontuuriga kavand

Eesti Panga presidendi Vahur Krafti teatel saab Eesti euromündi rahvuslikuks küljeks Lembit Lõhmuse võistlustööga Hara 2 (nr 4).

Lõhmuse töö sai telefonihääletusel 12 482 häält, teatas Eesti Pank. Võidutööl on kujutatud Eesti kontuur ja sõna ?Eesti?.

?Euroopas on vähe maid, mille siluett moodustaks nii meeldejääva ja atraktiivse kujundi nagu seda on meie kodumaal,? iseloomustas oma tööd Lembit Lõhmus. ?Selline kujund jääb kergesti meelde ning ei vaja mitte mingeid täiendavaid kommentaare.?

?Kindlasti tõusis ühisraha euro lõppenud võistluse käigus senisest enam inimeste teadvusesse ning tekitas laiemat huvi euroga seonduva suhtes,? sõnas zhürii esimees, Eesti Panga president Vahur Kraft.

Ekspertide zhürii poolt väljavalitud kümme parimat tööd osalesid nädala väldanud telefonihääletusel, mille käigus laekus kokku 45 453 häält. Juunis väljakuulutatud konkursile laekus 19. oktoobriks õigeaegselt kokku 134 tööd.

Telefonihääletuse tulemused kinnitas Eesti Panga poolt kokkukutsutud zhürii, kes tegi novembri alguses ka otsuse kümne rahvuslikku hindamisvooru jõudnud kavandi osas.

Vastavalt konkursi tingimustele makstakse zürii poolt välja valitud kümne parema töö autoreile autoritasu 20 000 krooni ning võitjale veel lisaks 50 000 krooni.

Eesti valitsus ja keskpank on seisukohal, et Eesti peab saavutama tehnilise valmisoleku euroalaga liitumiseks 2006. aasta keskpaigaks. Ühisrahale üleminek toimub tõenäoliselt 1. jaanuaril 2007.

Hetkel kuum