Sumberg avab kevadel Riias hotelli Albert

16. detsember 2004, 09:23

Tarmo Sumbergile ja Alta Capitalile kuuluv Legendijuhtimise AS avab tuleva aasta juunis Riia kesklinnas uue hotelli nimega Albert.

Sumbergi sõnul asub hotell Riia kesklinna vaikses tsoonis. Üürileping kinnisvara omanikuga on alla kirjutatud ja omanik on sõlminud ehitajaga juba ka ehituslepingu. Praegu käib nõukogude ajal ehitatud ja vahepeal 10 aastat tühjana seisnud 11kordse maja ümberehituse projekteerimine.

Hotelli nimi Albert tuleneb läheduses asuvast Alberti tänavast, kuid Sumbergi sõnul on seda pannes mõeldud ka kuulsale füüsikule Albert Einsteinile.

Kolme tärni kandma hakkava hotelli sisustamine ja töölepanek läheb Eesti firmale maksma 26 mln kr. Sinna tuleb 246 tuba.

Legendijuhtimine opereerib Tallinnas luksushotelli Kolm Õde ja Saku Rock Hotelli ning Georg Otsa SPAd Kuressaares. Lisaks on Vene tänavas plaanis lähiajal veel üks kõrgema klassi hotell püsti panna.

Sumbergi sõnul on Riias nõudlus hotellikohtade järele kasvanud oluliselt kiiremini kui pakkumine, mistõttu uue hotelli loomiseks on praegu sobiv aeg.

Legendijuhtimise ASi omanikeks on Tarmo Sumberg (50%) ja Alta Capital, mis kuulub Toomas Leisile, Indrek Rahumaale ja Andres Rätsepale.

Mõne aasta eest Riias eestlaste poolt avatud Reval Hotel Latvija kuulub nüüd täies ulatuses norrakatele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing