Trükikoda Vaba Maa investeeris 5,8 miljonit krooni uude tehnoloogiasse

16. detsember 2004, 14:18

Turvatrükikoda AS Vaba Maa investeeris 5,8 miljonit krooni ettevõtte trükiettevalmistusseadmetesse ja turvatrükiste tarkvarasse, teatas ettevõte.

Uuenduste käigus võttis AS Vaba Maa Eestis esmakordselt kasutusele B1 formaadis täisautomaatse plaadiprinteri ja uue versiooni turvatrükiste ettevalmistustarkvarast.

Vaba Maa juhatuse esimehe Aivar Sõerdi sõnul võimaldavad uued seadmed ja tarkvara eelkõige tõsta Eesti ainsa turvatrükikoja toodangu kvaliteeti ning lühendada tellimuste täitmiseks kuluvat aega. Ta lisas, et tegu on raha, väärtpabereid ja turvatrükiseid valmistavate trükikodade jaoks väljatöötatud tarkvaraga, mida tavatrükikodades ei kasutata.

Vaba Maa trükikojas kasutusele võetud lasertehnoloogial põhinev ja täisautomaatne plaadiprinter koosneb plaatide automaatsest laadimismoodulist, sisemise trumliga plaadiprinterist, online ilmutusautomaadist, plaatide ladustajast, sinna juurde kuuluvast kaasaegsest juhtimistarkvarast ning serveritest. Plaatide tootmisprotsessi juhitakse arvutivõrgu vahendusel tööjaamadest.

Firma Dotrix turvatrükiste kujundus- ja ettevalmistustarkvara oli ka varem trükikojas kasutusel, kuid uus versioon on eelnevast mugavam ja laiemate lisavõimalustega. Seadmed tarnis Graphic System AS ja need paigaldas KTA-Data OY.

AS Vaba Maa trükib postmarke, transpordipileteid, maksumärke, registreerimistunnistusi, turvablankette, kinkekaarte jm. Viimasel aastal on ettevõtte tootevalikus suurenenud reklaamtrükiste osakaal. Tänavu 11 kuuga saavutas Vaba Maa 24,8 miljoni kroonise käibe, ettevõte annab tööd 37 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing