Virumaa Teataja: Tehaseehitajad veavad Kunda elanikele joogivett

16. detsember 2004, 08:15

Kuigi pole tõestust, et Kunda Metsa tänava kaevude vee rikkus haavapuitmassitehase ehitus, viib Estonian Cell sealsetele peredele joogivett.

Kundas puitmassitehase ja mere vahel asuvas Metsa tänavas elav Anne Erm rääkis, et pärast ehituse algust muutus vesi kaevus kollakamaks ja kuigi maitses mingit muutust tunda ei olnud, telliti igaks juhuks veeanalüüsid, kirjutab Virumaa Teataja.

20. oktoobril Metsa 1 ja Metsa 6 kaevust ning lähedalasuvast allikast võetud proovid näitasid, et vesi on mikrobioloogiliselt reostatud ja kõlbab juua ainult pärast keetmist, rääkis Virumaa tervisekaitsetalituse asulahügieeni juhtivinspektor Sirje Nõmtak.

Mikrobioloogiline reostus tähendab, et vees on tervisele ohtlikud bakterid.

Estonian Celli puitmassitehasega seob veereostust seni vaid asjaolu, et see tuli ilmsiks ehituse alguse järel.

Erik Keskküla, Sirje Nõmtak ja keskkonnainspektsiooni Lääne-Viru büroo vaneminspektor Marve Virunurm ei pea siiski eriti tõenäoliseks, et veereostus Metsa tänaval on tingitud puitmassitehase ehitamisest.

Estonian Cell on tellinud uue veeanalüüsi, mille tulemused peaks selguma jõuludeks. Koos analüüsiga saabub ka hinnang, kas bakterid võisid vette sattuda puitmassitehase ehitusplatsilt.

Joogivett hakkas Estonian Cell Metsa tänavale vedama hea tahte näitamiseks, sest pole teada, kas puitmassitehase ehitus on probleemiga seotud, sõnas ettevõtte juhatuse liige Riia Ratnik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing