Börsikommentaar: TeliaSonera võib tahta Eesti Telekomi, kuid riik vähe raha ei soovi

17. detsember 2004, 10:01

Tänane Postimees kirjutas, et TeliaSonera ihub taas telekomile hammast.

Skandinaavia gigant TeliaSonera püüab taas omandada Eesti Telekomi aktsiapakki praeguse börsihinnaga, kuid rahandusminister Taavi Veskimägi sõnul soovib riik osaluse eest rohkem raha.

TeliaSonera on uurinud ka poliitikutelt võimalust, kas uue ülevõtupakkumise korral oleks riik valmis loobuma oma 27,23protsendilisest osalusest. Riigi otsusest sõltub otseselt ka teiste kaasaktsionäride käitumine.

TeliaSonera Norra, Taani ja Baltimaade kommunikatsioonijuhi Kjell Lindströmi sõnul pole TeliaSonera plaanid Eesti Telekomiga võrreldes poole aasta taguse ajaga muutunud ? endiselt ollakse huvitatud kogu Eesti Telekomi aktsiapaki omandamisest ning nad ei soovi aktsiate eest maksta rohkem kui kevadel pakutud 111,3 krooni aktsia eest. Eile sulgus Eesti Telekomi aktsia hind börsil 109,84 krooni juures.

Rahandusminister Taavi Veskimägi sõnul on viimasel ajal mitteametlikult arutatud Eesti Telekomi riigiosaluse võimalikku müüki.

«Et ametlikku ülevõtupakkumist pole tehtud, ei ole ka vajadust olnud riigi lõplikku positsiooni kujundada,» märkis Veskimägi Postimehele. «Samas ei näe ma mingit põhjust müüa telekomi aktsiaid odavamalt kui hinnatasemel, mida pidasime õigeks kevadel.»

Et kevadisest ülevõtupakkumisest on möödas kuus kuud, on TeliaSoneral taas võimalus teha kaasaktsionäridele uus ostupakkumine.

Põhjuse pakkumise tegemiseks annaks ka osaluse suurendamine ettevõttes üle 50 protsendi, millega kaasneks ostupakkumise tegemise kohustus viimase kuue kuu keskmise hinna alusel.

Kuid TeliaSonera võib ka uue pakkumise tegemisest loobuda. Kuuldes Postimehe ajakirjanikult, et rahandusminister Veskimägi püsib aktsiate hinna osas endiselt varasematel seisukohtadel, märkis Kjell Lindström, et TeliaSonera ei pruugigi uut ülevõtupakkumist niipea teha.

«Meil on TeliaSoneras väga palju plaane,» märkis Lindström. «Eesti turg on küll tähtis, kuid see pole ainus.»

Postimehe artikli najal jääb mul mulje, et riik ei taha aktsiad odavamalt müüa ja TeliaSonera ei taha rohkem maksta. Seega sama situatsioon, mis kuue kuu eest. Kui läbimurret ei teki (miks peaks?), ei ole TeliaSoneral põhjust uut pakkumist teha. Eesti on tähtis, kuid mitte ainus turg.

Kui esimesel poolaastal lainetas Eesti Telekomi aktsia võimsalt üles ja juuniks alla, siis edasi on aktsia hind vaikselt tõusnud. Aasta algusest on aktsia tõusnud vaid 6,2 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing