EPL: Viru keskus kandideerib aasta betoonehitiseks

17. detsember 2004, 08:05

Aasta parima betoonehitise tiitlile pürib 22 ehitist, neist 15 Tallinnast või selle lähiümbrusest.

Linlastele silmatorkavamatest ehitistest kandideerivad tiitlile paljukritiseeritud Viru keskus ning eraldi veel keskuse välisfassaadi paneellahendused, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tiitli vääriliseks võivad osutuda ka Kaarli kiriku juurde ehitatud uus kortermaja, Kaubamaja-tagune torn City Plaza, lennujaama juurde kerkinud Ülemiste hotell ja teised.

Ehitusmaterjalide tootjate liidu tegevdirektori Enno Rebase sõnul sünnib järjest rohkem uusi betoonehitisi väljaspool Tallinna ja Harjumaad: konkursile on esitatud hooneid Elvast, Kuressaarest, Pärnust, Rakverest, Tartust. Tänavuste konkursiehitiste hulgas on kortermaju ja eramuid, kaks büroohoonet, kolm hotelli, kaubanduskeskus, kaks lasteaeda, politseihoone, sild, spordihoone ja veekeskus.

Ehitusmaterjalide tootjate liit ja betooniühing korraldavad parima betoonehitise konkurssi viiendat korda, eesmärk on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus esitlevad betooni võimalusi.

2004. aasta konkursi võitjad kuulutatakse välja betoonipäeval tuleva aasta märtsis. Mullu võitis konkursi Emil Urbeli projekteeritud eramu Viimsis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing