Maksuametnikud ja politseinikud puistasid ettevõtet valekaebuse peale

17. detsember 2004, 14:58

Sel nädalal puistasid ATKO Gruppi kuuluvat Järve Bussiparki maksuametnikud ja politsei, et otsida tõestust valekaebusele salakütuse tootmises, teatas ettevõte.

ATKO Grupp peab reidi eestvedajaks Autoettevõtete liitu, kes nende hinnangul erinevatesse instantsidesse valekaebusi kirjutab.

?Sel nädalal üllatasid maksuametnikud ja politseinikud ASi Järve Bussipark läbiotsimisega,? seisab pressiteates. ?Tõuke nende tegevuseks andis Autoettevõtjate liidu kaebusesse kirjutatud fantaasialend 1,8 miljoni tonnise aastase tootmismahuga salajase kütusetehase töötamisest Järve Bussipargis.?

ATKO Grupi kinnitusel ostavad gruppi kuuluvad ettevõtted kütuse aga tunnustatud kütusefirmadest. Mingit kütusetootmist Järve Bussipargis ei toimu.

AS ATKO Grupp juhataja Margo Tomingas sõnul viitab juhtunu ülitihedale konkurentsivõitlusele bussiturul. ?Kahetsusväärne, et maksuametnikud ja politseinikud muudetakse tööriistaks kellegi ärihuvide elluviimisel, kuid nende töö on neile esitatud avaldusi kontrollida,? ütles Tomingas.

Tomingas kahtlustab, et autoettevõtjate liit ajab mitte kõikide transpordiettevõtete asju, vaid omavahel majanduslikult seotud seltskonna ärihuve. Asja teeb keerulisemaks see, et ATKO Grupp on korduvalt vaidlustanud riigihankeid ja kogunud sellega endale vaenlasi.

?Oleme hankeid kohtusse kaevanud ja protsesse võitnud, kuid maavalitsused vilistavad kohtuotsuste peale,? sõnas Tomingas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing