Perearstid: valitsus peab tagasi astuma

17. detsember 2004, 10:31

Perearstid kutsuvad valitsust tagasi astuma ja vähemkindlustatuid abi saamiseks kohalike omavalitsuste poole pöörduma, teatas Eesti Perearstide Selts.

Eesti perearstid kavatsevad ka tuleval aastal inimesi ravida, kuid need, kes maksta ei suuda, peavad pöörduma kohaliku omavalitsuse poole. Samuti on patsientidel õigus pöörduda haigekassasse tehtud kulutuste kompenseerimiseks, teatas Eesti Perearstide Selts.

Perearstide selts kahtleb praeguse valitsuse töövõimes. Tänase päeva seisuga on selge, et valitsus ei ole leidnud piisavalt raha ning perearstide nõudmised pearaha ja baasraha osas on endiselt täitmata.

Perearstid ootavad endiselt haigekassa lepingut 2005. aastaks, kuna valitsus ei ole kinnitanud haigekassa uut hinnakirja ja meditsiin on jätkuvalt alarahastatud. Uus lubadus on hinnakiri vastu võtta selle aasta 30. detsembriks.

Eesti Perearstide Seltsi eilsel juhatuse koosolekul otsustati, et perearstid ei sõlmi haigekassaga uusi lepinguid enne selle aasta 30. detsembrit. Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esimehe Madis Tiigi sõnul pole endiselt garantiid, et vajalik raha ikkagi leitakse. Venitamine põhjustab ebakindlust nii perearstides kui patsientides ja tekitab pingeid ühiskonnas.

Eestis on hetkel 783 perearsti nimistut, perearstisüsteemis töötab ligi 2300 tervishoiutöötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing