EPL: Riigi panuse kadumisel jääb teadus eurorahata

20. detsember 2004, 07:37

Eesti teadusasutused võivad ilma jääda ligi poolest miljardist Eesti kroonist.

Põhjuseks on puuduv omafinantseering, mida Andrus Ansipi juhitav majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei suuda tagada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ilma selleta Euroopa Liidu teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni edendamise tõukefondi raha kasutusele võtta ei saa.

Valitsus võttis augustis vastu otsuse, mis nägi ette 2006. aastaks 809 miljoni krooni investeerimist teadusesse. Kuna investeerimine teadus- ja arendustegevuse infrastruktuuri toimuks põhimõttel, et igale riigi poolt investeeritavale kroonile annaks euroliit kolm krooni juurde, peaks riik leidma kahe aasta jooksul ligi 200 miljonit krooni.

Sügise hakul leppisidki rahandusminister, majandus- ja kommunikatsiooniminister, ning haridus- ja teadusminister kokku, et 100 miljonit krooni investeeritakse 2005. aastal ja ülejäänud 100 miljonit 2006. aastal. Kokkulepe sai ka valitsuse heakskiidu ning rahandusministeerium eraldas mõlemale ministeeriumile 2005. aastaks vajalikud vahendid.

Riigieelarve menetlemisel muutis Ansip eraldatud raha otstarvet ja nii jäi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil teadusasutuste infrastruktuuri nüüdisajastamiseks 5,9 miljonit krooni.

Haridus- ja teadusminister Toivo Maimets nimetas toimunut ääretult kahetsusväärseks. 'Haridus- ja teadusministeerium tegi endast kõik, et teadus- ja arendustegevus saaks kokkuleppe kohaselt rahastatud, kuid kahju, et teine osapool ei pea kokkulepet millekski ja loobus nii kergekäeliselt kokkuleppe täitmisest,' lisas Maimets.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing