EPL: Töötajale piisab 40 töötunnist

20. detsember 2004, 07:39

Peagi saab viimase lihvi konjunktuuriinstituudi tööelu-uuring, millest selgub, et varasemate aastatega võrreldes tehakse Eestis üha vähem ületunde.

Ka jääb aina vähemaks neid, kes võtavad matti öödest, laupäevadest, pühapäevadest, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Jah, seda võib juba praegu kinnitada küll, kuigi uuring pole avalikustamiseks veel valmis,' ütles Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing. 'Viie aastaga on Eesti töökultuur muutunud euroopalikumaks, ületunde enam nii palju ei tehta.'

Uuringu kokkuvõttes seisab muu hulgas, et võrreldes 1999. aastaga on vähenenud nende töötajate osa, kes töötavad 'ebatraditsioonilisel ajal' (öösiti või puhkepäevadel). Mida täpselt arvud näitavad, kui palju ja millal Eestimaa inimesed tööd teevad, selgub jaanuaris, kui uuringu tellija sotsiaalministeerium tulemused avalikustab.

Faktis eneses, et üha enam tööinimesi saab hakkama riiklikult ette nähtud 40 töötunniga nädalas, pole tegelikult midagi uut. Kaks aastat tagasi uurisid soomlased Balti riikide tööelu ning jõudsid toona samale järeldusele (Tööelubaromeeter 2002, Soome tööministeerium ja Helsingi ülikool).

Kui viis aastat varem oli niisuguseid töötajaid Eestis 39 protsenti, siis 2002. aastal said ettenähtud tööajaga hakkama ligi pooled ? 47 protsenti töötajatest. Leedu ja Lätiga võrreldes oli Eestis kõige vähem ületunde tegevaid palgasaajaid.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing