Tallink peatab uuest aastast Peterburi suunalise laevaliini tegevuse

Inno Tähismaa 21. detsember 2004, 16:20

Tallink Grupp peatab seoses Peterburi sadamatasude ootamatu tõusuga alates 2005 aasta 2. jaanuarist Helsingi-Tallinn-Peterburi laevaliini tegevuse.

Otsuse liini jätkamise osas teeb Tallink kevadel, teatas ettevõtte esindaja.

Tallinki teatel ostab ettevõte tagasi kõik 2005 aastaks ostetud piletid, samuti kompenseeritakse klientidele Vene viisa soetamisega seotud kulutused.

Tallinki juhatuse esimees Enn Pant ütles pressiteate vahendusel, et ettevõte säilitab Peterburis Tallinki esinduse, mis on vajadusel operatiivselt valmis liini kevadel taaskäivitama. 'Talvel on sõitjate arv väga väike, rasked ilmastikuolud suurendavad kütusekulutusi kordades ja me ei ole viisamajanduse arengute osas enam nii optimistlikud. Lisaks saime kaks päeva tagasi teada Peterburi sadama otsusest sisuliselt kahekordistada 2005 aasta algusest sadamatasusid, mille üle meil ei ole tahtmist isegi mitte rääkida,' sõnas Pant.

'Kuigi Tallink on toonud piletihinnad väga madalale, nõuab keerukas viisare?iim reisijalt selle kruiisi ostmiseks suurt tahtejõudu. Liini peatamine on sada protsenti äriline otsus, Tallink ei ole valmis lihtsalt ülla idee nimel liinile pikalt peale maksma, suuri riske võttes sooviks ka veidi stabiilsemat keskkonda,' ütles Pant. Paar kuud tagasi peatas Peterburi suunalised kruiisid ka Silja Line.

Enn Pandi sõnul prahib Tallink seni liini teenindanud Fantaasia Eestist väljapoole. 'Meeskond läheb laevaga kaasa, teenindav personal jaotatakse osaliselt laiali Tallinki teistel laevadel. Kõik emotsionaalsed argumendid on liini jätkamise poolt ja ratsionaalsed selle vastu,' sõnas Pant.

Tallink alustas Peterburi suunaliste kruiiside korraldamisega 1. aprillil. 'Me ei löö Peterburi turule käega ja arvame, et potentsiaal on olemas, kuid enne peavad meie partnerid lahti mõtestama teenuse hinna ja kvaliteedi suhte ning naaberriigid tegema inimeste liikumise soodustamiseks ka mõned sisulised liigutused,' sõnas Pant.

Tallinki laev Fantaasia on alates 2004 aasta 1. aprillist teenindanud Peterburi liinil ligi sada tuhat reisijat. Laeval on 913 kajutikohta. Enne Peterburi teenindas Fantaasia reisijaid Tallinn-Stockholm liinil, sellele liinile lasi Tallink ehitada Romantika sõsarlaeva Victoria I.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing