Täna sõdib Remet järjekordselt alltöövõtjaga kohtus

21. detsember 2004, 11:03

Täna uurib ringkonnakohus Remeti apellatsioonikaebust, mille tema tütarettevõte esitas võlga tasuma kohustava Lääne maakohtu otsuse tühistamiseks.

Lääne maakohus otsustas, et Remet-Ehituse OÜ peab alltöövõtjale Nõva koolimaja ehituselt ASile A T Elekter maksma 106 000 krooni.

A T Elekter ASi juht Kalju Aigro ütles, et Remet pakkus neile kohtuskäigust loobumise eest poole tööraha väljamaksmist. A T Elekter ei võtnud pakkumist vastu. Hiljem raius Remet, et A T Elekter jättis koolimaja elektritööd lõpetamata, kuna tööde üleandmise akt puudub.

Aigro rääkis, et maksmiskohustust tõendava dokumentide puudumisele saab üles ehitada arvukalt kohtuasju. ?Seepärast on mulle öeldudki, et tegelikult ehitavad mitte ehitajad, vaid juristid,? lausus Aigro.

?Ebaõiglus on kapitaalne,? ütles Aigro. ?Vaatad seltskonnale näkku ja piinlik hakkab,? lisas ta Remeti pahatahtlike käitumistavade kohta. ?Nad tegutsevad aga rõõmsalt edasi ja neil on riigitellimuste saamisel käsi sees.? Aigro sõnul ei võidaks arvukates võlavaidlustes siplev Remet, kes tänavu visati välja ka ehitusettevõtete liidust, vastasel korral ühtegi riigihanget.

Kas A T Elekter oma raha Remetilt kätte saab, ei osanud Aigro öelda. Ehkki kogu summa on kohtuotsuse tagamiseks arestitud, ei pruugi sellest elektrifirmale kasu olla, kui enne nende kohtuotsuse jõustumist Remet-Ehituse pankrotiprotsess algatatakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing