EPL: Rahvaliidul lasub parteilise diisliäri loomise kahtlus

22. detsember 2004, 07:55

Riigile kuuluv rapsiõlitehas Werol Tehased lõi suvel biodiisliõli tootmiseks käed rahvaliiduliku taustaga erainvestoritega.

Isamaaliidu poliitikud Mart Laar, Tõnis Lukas, Peeter Tulviste ja Helir-Valdor Seeder nõuavad, et Rahvaliitu kuuluv põllumajandusminister Ester Tuiksoo annaks käivituva biodiisliäri asjus Riigikogule aru, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Kratid ei tegutse mitte ainult viljasalvedes, kus on hoiul riigireservid, vaid nad võivad jõuda ka mujale. Eriti suur on oht siis, kui on tegu mitme omavahel seotud ettevõttega, kus tegutsevad ühe partei võitlejad,? ütles Seeder 16. detsembril.

Riigi enamusosalusega Werol Tehased AS asutas augustis koos SAga Eesti Tehniliste Põllukultuuride Töötlemispark ja KH Energia-Konsult ASiga uue firma Biodiesel AS. Kuni 20. detsembrini töötas Werol Tehaste juhatuse esimehe kohal Erki Aavik, kes üleeile selle ameti maha pani. Jätkuvalt kuulub aga Aavik nii Biodiesel ASi kui ka sihtasutuse nõukogusse.

Seederi sõnul on probleem laiem ega seostu vaid Aaviku isikuga. ?Me tahame teada, kes on otsustanud riigile kuuluva firma osaluse biodiisliprojektis. Kas see on nüüd riigi strateegiline huvi?? lausus Seeder. ?Meid teeb ärevaks, et otsus tehti liiga vaikselt ja liiga väikeses ringis.? Isamaaliidu andmetel pole valitsuses Werol Tehaste tulevikku isegi arutatud.

Rahvaliidu hinnangul on tegu puhtalt poliitilise võitlusega, kommenteeris erakonna pressiesindaja Agu Uudelepp Isamaaliidu algatust. ?Aavikul on Rahvaliidus vaid tuttavad,? lausus Uudelepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing