PM: Res Publica ähvardab kärpida Ansipi võimu

22. detsember 2004, 07:58

Peaminister Juhan Partsi erakond Res Publica valmistub Reformierakonna majandusministrilt Andrus Ansipilt ära võtma riigile kuuluvate äriühingute juhtimist.

Res Publica hakkas ette valmistama seadusemuudatust, millega riigi äriühingute juhtimine võetakse ministritelt ära ja antakse Riigikogule või riigikantseleile, ütles eile Postimehele Res Publica parlamendifraktsiooni liige Indrek Raudne.

Olukord, kus majandusminister juhib üldkoosolekuna näiteks Eesti Energiat ja Tallinna Sadamat ning samal ajal valitseb neid ettevõtteid kontrollivate energiaturu inspektsiooni ja veeteede ameti üle, sisaldab huvide konflikti, selgitas Raudne.

Kõne alla võib tulla täiesti uue riigiasutuse loomine inspektsioonide või riigi äriühingute juhtimiseks.

«Saadan jõulupühade järel õiguskantslerile ja riigikontrolörile järelepärimise, kas on õige, et äriühingute juhtimine ja neile reeglite kehtestamine on ühtse juhtimise all,» selgitas Raudne.

Raudset tuntakse kui Ansipi tulise oponendi, rahandusminister Taavi Veskimägi majanduspoliitiliste ideede esitajat.

«Raudne väljendagu Res Publica soovi saada riigile kuuluvad äriühingud oma kontrolli alla selge sõnaga ja ärgu hägustagu oma eesmärke sõltumatuse retoorikaga,» ütles majandusminister Andrus Ansip. «Alles mõni kuu tagasi väljendas Res Publica seisukohta, et kõik äriühingud allutatakse rahandusministeeriumile.»

Eesti riigile kuuluvate äriühingute juhtimist pole vaja muuta, sest see vastab Euroopa Liidu reeglitele ja on heaks kiidetud Euroopa Komisjoni poolt, lisas Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing