Palestiina liider Yassir Arafat investeeris USA internetifirmadesse

22. detsember 2004, 08:58

Palestiina liider Yassir Arafat investeeris 35 aasta jooksul miljardeid dollareid nii Lähis-Ida ettevõtetesse kui ka USA internetifirmadesse, teatas Bloomberg.

Arafat kasutas investeerimiseks valdusfirmat, kes paigutas näiteks 285 miljonit dollarit Egiptuse mobiiltelefonikompanii Orascom Telecom aktsiate ostmiseks aga ka 30 miljonit dollarit USA erafirmadest osaluse ostmiseks. Näiteks paigutas fond 3,2 miljonit dollarit Virginias asuva kommertselektroonika jaoks tarkvara valmistava Simplexity omandamiseks, 2,1 miljonit dollarit aga New-Yorgis ja Bostonis baseeruvatesse Vaultuse aktsiatesse, mis valmistab tarkvara traadita interneti jaoks.

Arafat investeeris välismaale valdusfirma Palestine Commercial Services kaudu, mille üks fond alustas 4. aprillil 2000, see on kolm nädalat pärast Nasdaqi koondindeksi kerkimist rekordtasemele, 25 miljoni dollari suuruse kapitali paigutamist riskikapitali fondidesse. Arafat investeeris välismaale maksuraha, mida Iisraeli võimud kogusid importkaupadelt ning edastasid Palestiinale, kirjutas uudisteagentuur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing