Venemaa kiirendab välisvõla tagasimaksmist

22. detsember 2004, 14:56

Venemaa plaanib tuleval aastal ennetähtaegselt tagasi maksta kuni 10 miljardit dollarit, mis on laenatud nn Pariisi klubi kreeditorriikidelt.

Eesmärgiks on parandada Venemaa krediidireitingut ning leevendada eurotsooni suurima kreeditorriigi Saksamaa eelarveprobleeme, kirjutas Financial Times.

Venemaa ei soovi, et korduks suvine üllatusmanööver Saksamaa poolt, kes selleks, et raha varem kätte saada, müüs juunis 5 miljardi euro eest Venemaa võlakirju. Venemaa kardab, et sama võivad teha teisedki kreeditorid, sealhulgas Jaapan ja Prantsusmaa, kiskudes nii alla Venemaa võlakirjade hinnad ehkki riigi finantsid on heas seisus, kirjutas leht.

Venemaa president Vladimir Putin teatas peale kohtumist Saksamaa kantsleri Gerhard Schröderiga, et nafta kõrge hind ja Venemaa kiire majanduskasv võimaldavad laenude tagasimaksmist kiirendada.

Venemaa rahandusministri Aleksei Kudrini sõnul võib Venemaa tuleval aastal tagasi maksta ca 10 miljardit dollarit, sellest umbes 6 miljardit Saksamaale.

Venemaa kogu võlg Pariisi Klubi kreeditoridele on tuleva aasta alguses hinnanguliselt 46,1 miljardit dollarit. Saksamaale on Venemaa võlgu 18 miljardit dollarit. Teine suurem laenuandja on Itaalia 6 miljardi dollariga.

Venemaa soovib hiljemalt aastaks 2006 saada kõigilt reitinguagentuuridelt investeerimisjärgu reitingut, sest sel aastal juhib Venemaa G8 riikide istungeid, kirjutab leht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing