Börsiülevaade: Telekomi väikeaktsionärid ütlesid TeliaSonera pakkumisele kindla ?ei?

27. detsember 2004, 09:52

Telekomi aktsia tõusis reedel 111,87 kroonini, mis annab julgust oletuseks, et telekomifirma väikeaktsionärid ütlevad TeliaSonera uuele pakkumisele ?ei?.

Eesti Telekomi suuromanik TeliaSonera teatas neljapäeval pärast börsipäeva lõppu, et tõstis osaluse kohalikus telekomifirmas üle 50%. Seetõttu konsolideeritakse ettevõte TeliaSonera kontserni ning vastavalt väärtpaberituru seadusele tehakse kohuslik pakkumine kõigile Eesti Telekomi aktsiatele.

Kuna TeliaSonera määras temale mittekuuluvate aktsiate kokkuostuhinnaks 109,84 krooni näitab reedene väärtpaberi tõus tasemeni 111,87 krooni selgelt, et sellise hinnaga aktsiate omamissoov on Skandinaavia telekomifirma poolt mõttetu üritus.

Esiteks ei soovinud TeliaSonera taas traditsioonilist preemiat väikeaktsionäridele nende aktsiate eest pakkuda ning teiseks on turul investoreid, kel on Eesti Telekomi aktsiaid nõus TeliaSonerast kõrgema hinnaga ostma.

Huvitav on sealjuures märkida, et kui Eesti Telekomi aktsia on pärast juuni alguses toimunud dividendimaksmist (8 krooni aktsia kohta) püsinud kindlalt allpool TeliaSonera kevadist pakkumishinda (111,30 krooni) kui ka koguni alla 110 krooni, siis viimase paari nädala jooksul on Telekom liikunud juba 110 krooni ümber ning reedel tõusis julgelt ka läbi 111,30 krooni.

Reedel tõusis ka otsustavalt kõrgele tasemele ka Eesti Telekomiga terve poolaasta ülistabiilselt liikunud Norma aktsia. Aktsia 100,14 kroonine sulgemishind on pärast Norma kevadist dividendimakset püsinud kõik päevad peale ühe erandi allpool saja krooni taset.

Järjekordse rekordtasemeni (297,13 krooni) kerkis reedel ka Merko Ehituse aktsia hind.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing