Raadi tööstuspark sai infrastruktuuri rajamiseks toetust

Liis Kängsepp 27. detsember 2004, 13:55

Rahandusministeerium otsustas endisele Raadi lennuväljale kerkiva tööstuspargi infrastruktuuri rajamist 4,6 miljoni krooni ulatuses.

Toetuse kasuks otsustati lähtuvalt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettepanekutest toetada projekti Phare programmi raames.

Toetussumma abil korrastatakse tööstuspargi põhitee ning alustatakse veevarustuse, kanalisatsiooni ja välisvalgustuse ehitust.

Tartu vallavanem Aivar Soobi sõnul loob toetus eelduse vähemalt seitsme tööstusettevõtte käivitumiseks projekti esimeses etapis, so lähima kahe aasta jooksul. ?Pikemas perspektiivis ootame ca 30 ettevõtet, mis annaks tööd juba enam kui tuhandele inimesele,? märkis Soop.

?Tööstuspargi kõrvale peaks kerkima ka elurajoon, hetkel tegeleme kogu 500 hektari suuruse maa-alale detailplaneeringu koostamisega, nii suurt planeeringut pole Eestis varem tehtud,? lausus Soop.

Infrastruktuuri rajamise tööd algavad järgmise aasta kevadel ja lõppevad aasta jooksul. Projekti kogumaksumus esimeses etapis ulatub 5,1 miljoni kroonini, millest 0,5 miljonit krooni finantseerib Tartu vald.

Raadi tööstuspargi turu-uuringu põhjal on tööstusalast huvitatud 44 ettevõtet, neist 34 on pärit Tartumaalt. Arvestades turu-uuringu tulemusi on Raadi Tööstuspargi esmaseks sihtgrupiks Tartu ja Tartumaa metalli- puidu- ja ehitusmaterjalide tööstuse ettevõtted. Raadi tööstuspargi teise etapi arendamisel on loodud eeldused ka toiduainete tööstusele, aparaadi ja elektroonikatööstusele.

Esimeses etapis arendatav 70 hektari suurune tööstuskompleks on jagatud 27 krundiks suurusega 6600 - 40 000 m2.

Lisaks Phare programmi raames eraldatud toetusele eraldas EAS toetust endise Raadi lennuvälja arendamiseks ka piirkondade konkurentsivõime programmist. Toetus summas seitse miljonit krooni eraldati Raadi lennuväljale Tartu vallas paikneva osa detailplaneeringu koostamiseks piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist, mis on 75% ulatuses kaasrahastatav Euroopa Liidu struktuurfondide poolt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing