USA jaemüüjate Jõulude järgne hinnakärbe tõi ostjad poodidesse

27. detsember 2004, 10:35

Tarbijad suundusid USAs pühapäeval poodidesse rabamaks jõuludejärgse allahindluse läbi teinud kaupu, kirjutas Associated Press.

Jaemüüjad püüavad veelgi madalamate hindadega teha tasa nõrka jõuludeaegset müüki. Kaupmehed tahavad, et ostjad ostaksid rohkem kasvõi vähema raha eest, et täita müügieesmärke. Samuti loodavad müüjad, et tarbijad lasevad kähku käiku kinkekaardid, mis muutub müügiks alles siis, kui need lunastatakse.

Ainsaks eredaks sähvatuseks oli online-kaubandus, kus käive tuli ootuste kõrgemasse äärde. Samuti läks hästi luksuskaupade poodidel, kelle kunded said tulu majanduse paranemisest.

Ohio osariigis Coulumbuse linna Kaufmanni Polaris Fashion Place?is oli läbi lume leidnud tee kaubanduskeskusesse umbes 400 inimest. Varajased ostjad kasutasid 50-60 protsenti allahinnatud kaupu alates mantlitest, lõpetades kullasepatoodetega. Paljud tulid ka poodi lehest väljalõigatud kupongidega, mis lubasid kümnedollarilist soodustust 25 dollarilise ostu korral.

Tomi ja Ira Campell saabusid kaubanduskeskusesse kolmeaastase pojaga. Neil oli lehest välja lõigatud kuulutus, kus oli tõmmatud ring ümber ka?miirsviitrite reklaamile. Sviitri hind oli alandatud 29,99 dollarile.

?Sellest soodsamat hinda ei saa,? ütles Ira Campell. ?Me oleme vaadanud ka?miirsviitrite hindu kuude kaupa. Ma saan kaks sviitrit ühe hinnaga.?

Jaekaupmehed leidsid end taas eelmise aastaga sarnasest olukorrast, kus jäädi liigselt lootma viimastele jõulumüügi päevadele ja pühadejärgsetele päevadele, mis pidid päästma hooajamüügi.

Sears, Roebuck Co alandas pühapäeval hindu täiendava 20 protsendi võrra, mis viis rõivaste hinnad 60 protsenti alla. Samuti hinnati alla telerite ja kodukinosüsteemide hinnad. Mänguasjade hindu alandati 50 protsendi võrra ja jõulukaupade hindu 50-75 protsendi võrra.

Lord Taylor pakkus 50-70 protsendist allahindlust ülikondadele ja ka?miirsviitritele. Macy pakkus 75 protsendist allahindlust kogu poes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing