Börsiülevaade: Merko Ehitus jõudis 300 kroonini

28. detsember 2004, 15:23

Novembri lõpus pärast pikka vaikusperioodi hinnarallit alustanud Merko Ehituse aktsia jõudis täna esmakordselt üle 300 krooni taseme.

Ehituskontserni aktsia täpseks sulgemishinnaks jäi 300,41 krooni ning plussiks 2,13%. Merko Ehituse väärtpaberiga tehti täna Tallinna börsil tehingud enam kui ühegi teise aktsiaga (10,8 miljoni krooni eest).

Kui väärtpaber novembri lõpust 220 krooni alt tõusma hakkas on ta käive kasvanud meeletult. Detsembris on väärtpaberiga kaubeldud juba ligi 95 miljoni krooni eest.

Võrdluseks.
Kui Merko Ehituse 16. aprilli dividendimakspäeva mitte arvestada kaubeldi ehituskontseri aktsiatega aasta esimese üheteist kuuga kõigest 57 miljoni krooni eest.

Ka väärtpaberi hind liikus esimesed üksteist kuud suhteliselt igavalt. Kui aasta esimesel kahel kuul sai veel tõusust rääkida, siis pärast veebruari lõppu kõikus aktsia kergelt langeva trendiga 211 ja 243 krooni vahel.

Merko Ehitus on viimase kahe kuuga investoreid rõõmustanud.
Esiteks näitas ehituskontsern novembri alguses avaldatud 9 kuu majandustulemustes, et ettevõtte rentaablus on viimases kvartalis märgatavalt paranenud.
Lisaks teatas ettevõte detsembri alguses, et investeerib järgneva 15 kuu jooksul 469 miljonit krooni multifunktsionaalse halli rajamisse Riias ning seetõttu võib korrigeerida oma dividendipoliitikat. Siit võib järelda, et Merkost ei saa veel niipea stabiilselt kasvavat ?lüpsilehma?, mis investoritele iga aasta suurema osa tulust dividendidena välja jagab. Pigem jätkatakse agressiivselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing