Sakala: Viljandi veekeskus tuleb sügisel

28. detsember 2004, 08:18

Kui neljapäeval kogunev Viljandi volikogu langetab otsuse veekeskuse rajamise kasuks, peaks see valmis saama uue aasta sügisel.

Linnapea Malle Vahtra sõnul on volikogu komisjonid viimase paari kuu jooksul esitanud kõik vajalikud ettepanekud, mida arvestades on osaühingu Arhitektuuribüroo JVR arhitekt Velle Kadalipp koostanud korrigeeritud eskiisprojekti, kirjutab Sakala.

«Neljapäeval ongi volikogul aeg otsustada, kas teeme või mitte,» lausus Vahtra. «Aga usun, et volikogu on poolt. Seejärel võib päris kindlasti öelda, et järgmise aasta septembris-oktoobris avab veekeskus uksed.»

Linnavalitsuse peaarhitekt Marko Männik ütles, et volikogu komisjonide ettepanekute põhjal on veekeskuse üldine pindala vähenenud.

«Kokku on hoitud eeskätt abi- ja kõrvalruumide arvel,» selgitas ta. «Kokkuvõttes on see igati korralik, ent minimalistlik veekeskus.»

Männik lisas, et juhul kui volikogu peaks nõudma veelgi kasinamaid olusid, kaotaks rajatis oma esialgse mõtte. «Siis oleks tegu juba tavalise ujulaga.»

Linnapea Malle Vahtra tunnistas, et Tartu või Pärnu veekeskusega võrreldes tuleb Viljandi oma tagasihoidlikum. «Aga ma arvan, et siingi on lustimiseks ja hullamiseks küllaga ruumi.»

Vahtra kinnitusel on nüüdseks selge ka veekeskuse asukoht. See tuleb turuplatsi kõrvale tervisekeskuse taha aeda.

Jaanuaris kavatseb linn ehitaja leidmiseks võistluse välja kuulutada ja laenu võtta.

Kui mõni aasta tagasi hindasid linnavõimud ehitise maksumuseks üle 40 miljoni krooni ja veel sel aastal oli juttu 35 miljonist, siis nüüd arvestab linnavalitsus Vahtra sõnul 27 miljoni krooniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing