Siseminister ja Tallinna linnapea allkirjastasid päästetööde ühise korraldamise lepingu

28. detsember 2004, 10:13

Siseminister Margus Leivo ja linnapea Tõnis Palts sõlmiseid lepingu, mille järgi täidavad 1. jaanuarist linn ja Harjumaa päästeteenistus päästeülesandeid koos.

Halduslepingu kohaselt hakkavad seni Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti (TTPA) poolt täidetud ülesanded riik ja linna ühiselt täitma. Alates 1. jaanuarist 2005 korraldatakse TTPA ja Harjumaa päästeteenistus ümber ühtseks organisatsiooniks, päästeametile alluvaks Harjumaa päästeteenistuseks, teatas Tallinna pressiteenistus.

'Tallinn on suurim omavalitsus ning paratamatult vajatakse siin ka suhteliselt rohkem tuletõrjujate ja päästjate abi,' ütles Tallinna linnapea Tõnis Palts. 'Seepärast on oluline, et asi oleks korraldatud ratsionaalselt. Usun, et ühtse päästeteenistuse loomisega likvideerime mitmed kohad, kus varem tegevust dubleeriti ning vabanevad ressursid saame suunata otse põhitegevusse.'

'Üks minu peamisi eesmärke siseministrina on olnud ühtse päästesüsteemi loomine Eestis ning Tallinna ja siseministeeriumi vahel sõlmitud haldusleping teenibki seda eesmärki,' ütles siseminister Margus Leivo. 'Olen veendunud, et ühtsetel alustel toimivast päästesüsteemist võidavad nii elanikud kui päästetöötajad. Pärast TTPA ja Harju päästeteenistuse ümberkorraldamist reageerib õnnetusse sattunud inimese hädakutsele lähim päästemeeskond hoolimata sellest, kas tegemist on linna või maakonna territooriumil juhtunud õnnetusega.'

Alates 1. jaanuarist 2005 täidavad Tallinna linn ja Harjumaa päästeteenistus Tallinna territooriumil päästealaga seotud ülesandeid koostöös. Ülesannete hulka kuulub ka kriisireguleerimine, abitelefoni 1345 töö tagamine, teedelt õlireostuse ja langenud puude eemaldamine; väikereostustele, kiirituse ja kemikaalide reostuskahtlusele reageerimine; abitusse olukorda sattunud loomade päästmine jmt.

Tallinn oli seni Eestis ainuke omavalitsus, millel oli oma tuletõrje- ja päästeasutus. TTPA ja Harjumaa päästeteenistuse ümberkorraldamisega ning seni maavalitsuse hallatavate asutustena tegutsenud päästeteenistuste muutmisega päästeameti kohalikeks asutusteks moodustub 1. jaanuarist 2005 ühtsetel põhimõtetel toimiv päästesüsteem. Samadel põhimõtetel toimiva süsteemiga tagatakse päästeala tasakaalustatud areng. Samuti võimaldab ühtne rahastamise mudel eelarvelisi ressursse tõhusamalt kasutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing