Välisministeerium soovitab tungivalt kriisipiirkonnas viibivatel eestlastel koju naasta

28. detsember 2004, 17:34

Välisministeerium soovitab tungivalt kriisipiirkonnas viibivatel Eesti kodanikel koju tagasi pöörduda.

Välisministeerium soovitab tungivalt India ookeani kriisipiirkonnas, eriti
Lõuna- ja Kagu-Aasia riikides, sealhulgas Tais, Sri Lankal ja teistel saartel viibivatel Eesti kodanikel koju tagasi pöörduda, kuna seismiline olukord selles piirkonnas on ebastabiilne ning võimalikud on järeltõuked.
Samuti on seal kõrgendatud epideemia oht.

Euroopa Liidu eesistuja Holland on teatanud, et kõik kriisipiirkonda abi viivad lennukid võtavad tagasi pöördudes peale Euroopa Liidu kodanikke.
Täpsemat infot saab Hollandi konsulaatidest, mille telefoninumbrid on Bangkokis +66-2-2547701, New Delhis +91-11-26884951 ja Colombos
+94-11-25996914.

Kriisipiirkonnast pääsemiseks ELi lennukeid kasutanud Eesti kodanikel aitab välisministeerium Euroopa Liidu riikidest koju tagasi sõita, selleks palutakse pöörduda Eesti saatkondadesse vastavates riikides.

Samuti võtavad Eesti kodanikke pardale nii Soome kui Rootsi lennukid. Soome välisministeeriumi kriisikeskuse infotelefon on (+358) 10 802 266 ja Rootsi välisministeeriumi kriisikeskuse infotelefon on (+46) 8 405 41 00. Soome turismifirmad on alustanud nende kaudu puhkusele sõitnute tagasi toomist.

Kuna välisministeeriumile teadaolevalt on mõned inimesed lahus oma pereliikmetest või gruppidest, kellega koos reisil oldi, siis soovitatakse Eestisse naasnutel või siinsetel omastel teatada kadunud inimestest ka kohalikku politseiasutusse, juhul kui välisministeeriumil puudub nende kohta teave. Välisministeeriumil hetkel puuduvad andmed kannatada saanud eestlaste kohta.

Kagu Aasias- ja Lõuna Aasias on kokku 244 Eestist pärit inimest, kelledest 196 kohta on teada, et nendega on kõik korras.

Aasia kriisipiirkonnast on läbi Soome tagasi Eestisse jõudnud välisministeeriumi andmetel vähemalt 9 turisti.

Täna lõuna ajal täpsustatud andmetel viibib või viibis õnnetuse ajal Tais 145 Eesti kodanikku, kellest 107 kohta on teada, et nendega on kõik korras
Indias viibib 15 inimest, kellest vaid 5 kohta on teada, kuidas neil läheb. Indoneesias oli 7 ja neist vaid ühe saatusest pole teada. Malaisias oli 15 ja neist 11 saatus on teada.

Välisministeerium on tänulik igasuguse tagasiside eest nii inimestelt, kes on tagasi Eestisse jõudnud kui neilt, kes veel viibivad Kagu- või Lõuna-Aasia riikides. Ööpäevaringselt töötab välisministeeriumi telefon 6 317 092 ja päeva ajal 6 317 628.

Välisministeerium soovitab tõsiselt kaaluda vajadust kriisipiirkonda sõita.
Kui siiski otsustatakse reisida tuleb arvestada võimalike riskidega ning sellega, et reisitakse omal riisikol.

Reisile minnes tuleks end registreerida välisministeeriumi konsulaarosakonnas. Samuti anda lähedastele enda ja oma peatuspaikade kontaktandmed. Registreerida saab välisministeeriumi kodulehel www.vm.ee <http://www.vm.ee>, e-maili teel konsek@mfa.ee <mailto:konsek@mfa.ee>, faksi teel numbril +372 6317 454 või saates täidetud ankeedi posti teel aadressil Islandi väljak 1, Tallinn 15049. Registreerimisankeedi leiate välisministeeriumi kodulehelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing