Poole aastaga tuleb üle kontrollida 98% gaasiseadmetest

Villy Paimets 29. detsember 2004, 00:00

2002. aastal vastu võetud seaduse kohaselt pidid gaasipaigaldised kontrollitud saama juba 1. jaanuariks, kuid 1. mail jõustunud seadusemuudatusega anti inimestele pool aastat lisaaega. Seadusemuudatusega täpsustati ka gaasipaigaldise mõistet ? paigaldiseks loetakse nüüd gaasitorustikke, -pliidid ja -boilerid loetakse gaasiseadmeteks. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi andmetel on Eestis praegu umbes 100 000 gaasipaigaldist ja -seadet, millest on nõuetekohaselt kontrollitud vaid 2000. Gaasipaigaldiste kontrolli võib Eestis läbi viia vaid üks firma, 100protsendiliselt riigile kuuluv OÜ Tehnokontrollikeskus.

Tehnokontrollikeskuse seadmekontrolliosakonna juhataja asetäitja kt Tõnu Roosaar ütles, et jõuaks kõik gaasiseadmed ja -paigaldised nõutud tähtajaks üle kontrollida küll. Roosaare sõnul kestab kontroll kahe eksperdi osavõtul tavalises ühe gaasipliidiga korteris ca 10 kuni 15 minutit. Selle ajaga käiakse gaasiseadmed ja ühenduskohad gaasidetektoriga üle ning vaadatakse ka, kas seadmed on töökorras ja vastavad tootja sätestatud nõuetele. ?Vaatame ka selliseid asju, et kas gaasipliidil on ikka kõik nupud olemas, kas gaasikraan töötab korralikult, kas kõik kasutatud sõlmed ja materjalid vastavad nõuetele,? ütles Roosaar.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi andmetel on seni kontrollitud gaasitorustikest avastatud lekkeid ca 30 protsendil, vanematest gaasipliitidest ja -boileritest lekivad ligi pooled.

Tehnilise Järelvalve Inspektsiooni tehnikaohutuse osakonna gaasiseadmete spetsialist Malle Laaniste ütles, et esialgu kontrollimata gaasipaigaldiste ja -seadmete omanikke trahvima ei hakata. ?Enne trahvimist teeme ettekirjutuse ja anname inimestele tähtaja,? ütles Laaniste. Seadus lubab hooletuid eraisikuid trahvida kuni 18 000 krooniga.

Eluruumides paiknevate gaasipaigaldiste korraline tehniline kontroll maksab 110 kuni 150 krooni, mujal 410 krooni tund. Hindadele lisandub käibemaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing