Ülo Toomsalu • 4. jaanuar 2005 kell 6:00

EPL: Rotermanni kvartalisse kavandatakse uut hotelli

Tallinna linnavalitsus võttis eelmisel istungil vastu Mere puiestee, Ahtri ja Hobujaama tänava vahele jääva Rotermanni kvartaliosa planeeringu.

Planeeringuga on 1,9 hektari suurusele alale kavandatud üheksa krunti ärihoonete ja korterimajade ehitamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vanalinna muinsuskaitsealal asuvas kvartalis on neli Mere puiestee äärset hoonet mälestised ? neile peale ega juurde ehitada ei tohi. Küll on uushoonestusena plaanis ehitada Ahtri tänava ja Metropoli hotelli vahele uus seitsmekorruseline hotell. Ala kasutatakse praegu parklana. Kvartali siseküljest jääb hotell piirnema jalakäijate tänavaga, hotelli keskele on planeeritud aatrium ehk siseõu.

Uut hoonestust on lubatud ka Metropoli hotelli taha, kus praegu asuvad kaootiliselt väiksemad hooned, muu hulgas Ratsu baar. Uushoonete maksimumkõrguseks on lubatud 24 meetrit, kasutada tuleb väärikaid ja looduslikke materjale ? looduslikku kivi, betooni, klaasi, terast.

Rotermanni kvartalist peaks pärast järgmist sammu ? planeeringu kehtestamist ? saama atraktiivse linnamiljööga jalakäijasõbralik piirkond, mis ühendab vanalinna, Viru keskuse tsooni ja mere äärde planeeritavat rannapromenaadi.

Hetkel kuum