Piiri tõstmine Eesti firmadele muudatusi kaasa ei too.
Nii näeb ette Euroopa Komisjoni poolt juba 2003. aastal kinnitatud muudatus. Uus jaotus võetakse aluseks väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (SME) abiprogrammides.
Seni oli väikeettevõtte definitsiooniks kuni 7 miljoni eurone aastakäive või 5 miljoni eurone bilansimaht.
Töötajate arvu kriteeriumiks jäi endiselt 50.
?Drastilisi vapustusi ei tohiks jaotuse muutus kaasa tuua, pigem ehk paraneks väiksemate ettevõtete rahastamisvõimalused,? edastas EASi turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktor Märt Kivine sihtasutuse ametliku kommentaari.
Keskmise suurusega ettevõtte tingimuseks on kuni 250 töötajat ning kuni 50 miljoni eurone aastakäive (seni 40 miljonit eurot) või 43 miljoni eurone (seni 27 miljonit eurot) bilansimaht.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete juhi Inga Jagomäe kinnituse kohaselt on Eestis hetkel vaid kaks programmi, milles kasutatakse väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete definitsiooni: nõustamistoetuste programm ja ettevõtluslaenu tagatised.
Mõlemas asendatakse see definitsioon 2005. aasta alguses Euroopa Komisjoni poolt soovitatud uue definitsiooniga.
2003. aasta andmeil ei olnud vaid 0,41 protsenti Eesti ettevõtetest töötajate arvu järgi väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete hulgas.
Olulisi muutusi uue definitsiooni rakendamine toetusprogrammide sihtgrupi struktuuris kaasa ei too, kinnitas Jagomäe.
Erinevalt eelnevatest aastatest on lisandunud uus liik ettevõtteid ? mikroettevõtted. Mikroettevõtte tingimuseks on kuni kümme töötajat ja kuni kahe miljoni eurone aastakäive või vähemalt sama suur bilansimaht.
Seotud lood
Balti põllumajandus astub uude ajastusse, pakkudes investoritele erakordset võimalust. Läti suurim põllumajandusühistu
LATRAPS, mis on tuntud kui piirkonna juhtiv teraviljaeksportija, on avanud oma esimese avaliku võlakirjade pakkumise. Eesmärgiks on koguda 8 miljonit eurot, et rahastada Põhja-Euroopa suurima hernevalgu isolaadi tootmisüksuse – ASNS Ingredient – rajamist Lätis.