Inno Tähismaa • 9 jaanuar 2005

Elektrivarustuse taastamine pimedas raskendatud

Eesti Energia teatel on pimedas elektrivarustuse taastamine raskendatud, ilma elektrita on umbes 15% majapidamistest.

Põhivõrgu 110-330 kV liinidest on praeguseks 85% pinge all. Jaotusvõrgu alajaamadest on rikete tõttu pinge all vaid 2/3. Lisaks on palju madalpingerikkeid. Ilma elektrita on Eestis hinnanguliselt umbes 15% majapidamistest.

Õhtu ja pimeduse saabudes on elektrivarustuse taastamistööd tormi tõttu raskendatud. Pimedas on võimalik teostada vaid liinide sisselülitamisi ja lülitamiste kaudu rikkekoha otsimisi. Kõrgepingeliine rikkekoha otsimiseks läbi käia, liinile langenud puid eemaldada ning parandustöid teha pole aga pimedas tormiga võimalik. Töid jätkatakse esimesel võimalusel.

Eesti Energia palub liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest jätkuvalt teatada telefoni lühinumbril 1343 või teavitada kohalikku elektrivõrku. Riketest teavitamine võib olla raskendatud, kuna rikete telefon on üle koormatud. Seetõttu palutakse eelkõige infot keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest. Infot on võimalik saada ja rikketeateid jätta ka Eesti Energia AS-i koduleheküljel aadressil www.energia.ee.

Orkaanis on kannatada saanud ka Eesti naaberriigid. Rootsi andis täna keskpäeval teada 411 000 tormi tulemusena elektrita jäänud majapidamisest. Lätis on olnud päeva läbi ligi 40 % tarbijatest elektrita.

Hetkel kuum