10 jaanuar 2005

Tallinn teeb Soomes reklaamikampaania

Tallinna ettevõtlusamet alustas Soomes talvise Tallinna kui turismisihtkoha tutvustamist.

600 000 krooni maksva kampaaniaga tahetakse tõsta Tallinna külastuste ja ööbimiste arvu aasta alguskuudel, mis on Tallinna turismisektori jaoks kõige raskemad, teatas Tallinna pressiteenistus.

Tallinna ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirgi sõnul ei vaja Helsingi ja selle lähiümbruse elanikud Tallinna lühireisi planeerimiseks palju aega, küll aga uusi põhjuseid. 'Turunduskampaania eesmärgiks on motiveerida põhjanaabreid talvise Tallinna külastusele - lubada endale lõõgastavat spa-d, nautida rahvusooper Estonia etendusi ja teisi kultuurisündmusi,' märkis Tsirk. 'Mitmesuguste eripakkumistega on kampaaniasse kaasatud ka Tallinna majutusettevõtted.'

Ühtlasi osaleb Tallinn ka 20.-23. jaanuarini Helsingis toimuval Skandinaavia suurimal rahvusvahelisel turismimessil Matka 2005.

Info Tallinnas toimuva ja vaatamisväärsuste kohta, nii nagu ka eripakkumiste kohta on leitav Tallinna soomekeelsel turismiveebil www.tourism.tallinn.ee , selle külastajatel on võimalus võita auhindu, mis on välja pannud Tallink ja hotellid L"Ermitage, Uniquestay ja Radisson SAS.

Kuigi soomlaste osakaal Tallinna väliskülastajate seas on alates 90-ndate keskpaigast langenud, on nad siiski seni 64%-ga kõikidest väliskülastajatest Tallinna peamine sihtturg.

Aastatel 2002-2003 tegi Tallinna saabunud soome turistide (ööbimisega külastajate) arv läbi languse, eelmist aastat võib aga pidada rekordaastaks - Soomest pärit turistide arv kasvas esialgsetel andmetel 25% ning ületas senise, 2001. aastast pärit rekordi.

Ainult ostureisile tulijate osa on aasta-aastalt langenud, samas kasvab nende soomlaste osa, kes lisaks ostureisile tutvuvad siin ka vaatamisväärsustega.

Tallinna Ettevõtlusamet viis ka 2002. ja 2003.aastal Soomes läbi talvist Tallinna tutvustavaid kampaaniaid. Tookord oli erinevalt tänavusest kampaaniast eesmärgiks võita uusi soomlastest külastajaid juurde aasta lõpus - novembris ja detsembris.

Hetkel kuum