Mainori president Ülo Pärnits ütles, et Mainor sai hiljutise tehingu tulemusel Dvigateli 67,1% aktsiate omanikuks. Ta ei soovinud täpsustada, kes ettevõtte senistest omanikest müüs osaluse, sest leping on konfidentsiaalne. Samuti ei täpsustanud Pärnits Dvigateli omanikeringi praegust seisu ning tehingu hinda.
AS Dvigatel on valdusfirma, mis tegeleb kinnisvaraarendusega endise sõjatehase territooriumil ja millele kuulub rida sealsamas tegutsevaid tütarettevõtteid. Varem kuulus Mainor Grupile 32% Dvigateli aktsiatest. Üle 10protsendine osalus ettevõttes oli veel Dvitalil, Logit Eestil ja Leonid Tsenteril.
Pärnits ei soovinud täpsustada, millised plaanid on Mainoril seoses Dvigateli edasise arenguga: ?Tulevikust on praegu liiga vara rääkida.?
2003. aasta näitajate põhjal oli Dvigatelil vara ligi 200 miljoni krooni väärtuses, sealhulgas kinnisvara 162,8 miljonit krooni ja tütarfirmade aktsiaid ligi 26 miljoni krooni eest. Ettevõtte käive toona oli 17,7 miljonit krooni ja kasum 7,5 miljonit krooni. Dvigatelil on kuus tütarettevõtet: Dvigatel Teno, Dvigatel Energeetika, Dvigatel Rakis, Dvigatel Regital, Dvigatel Test ja Dv Metall.
Tütarettevõtete käive 2003. aastal oli kokku 76 miljonit krooni, sellest 31 miljonit krooni oli suuremõõtmeliste metallkonstruktsioonide tootja Dvigatel Teno käive. Tööstuskompleksi territooriumil elektri, gaasi ja vee müügiga tegeleva Dvigatel Energeetika käive oli 23,5 miljonit krooni.
Mainor Grupi mullune üheksa kuu realiseerimise netokäive oli 98,3 miljonit krooni ja puhaskasum 3,1 miljonit krooni. Mainor Gruppi kuuluvad lisaks Dvigatelile Paloma Papp, Rekman, Erahariduskeskus, Keava Liimpuit, Askala ja Mainor.
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.