Ülo Toomsalu • 13. jaanuar 2005 kell 5:57

EPL: Munitsipaalkorterite üürijad on Tallinnale miljoneid kroone võlgu

Kuigi Tallinna linnaosavalitsuste spetsialistid teevad linnakorterite üürivõlgnikega pidevat tööd, on võlasumma väga visa kahanema.

Möödunud suvel nõudis linnavalitsus Mustamäe, Põhja-Tallinna, Kesklinna ja Lasnamäe valitsuselt, et nad vähendaksid üürivõlglaste hulka oma linnaosa munitsipaalkorterites. Just nendes linnaosades oldi kõige rohkem võlgu, 86 protsenti kogu linna üürivõlast. Kokku võlgnesid munitsipaalkorterites elavad üürnikud linnale 9,4 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Igapäevatöös üürivõlglastega tegelevad ametnikud nimetavad kindlaid gruppe, kes figureerivad võlglaste nimekirjades: lastekodulapsed, vanglast vabanenud, suured pered, üksikuks jäänud vanainimesed.

Peamiselt tuuakse välja kahte sorti võlglasi. ?Ühed, kelle võlgnevuse põhjustab vähene sissetulek, ja teised, kes põhimõtteliselt ei soostu üüri maksma või venitavad sellega viimase võimaluseni,? sõnas Mustamäe valitsuse avalike suhete nõunik Ivo Parbus.

?Suurem osa võlglasi on minu hinnangul need, kes ei hinda adekvaatselt olukorda ega anna endale aru, et peab üüri maksma,? ütles Lasnamäe linnavarade osakonna juhataja Riho Suurkuusk. Nii paneb teda arvama tõik, et kui olukord läheb väga kriitiliseks ja inimesi ähvardab kohtuotsusega väljaviskamine, leitakse enamasti raha võla tasumiseks.

Kõige suurem üürivõlg ? kokku 3,5 miljonit krooni ? on Põhja-Tallinna elanikel.

Hetkel kuum