Nokia aktsia hind kukkus eile üle nelja protsendi, kuid languse suurus polnud eriline. Nokiat rõhusid analüütikutepoolsed aktsiasoovituste alandamised, teiste tehnoloogiaettevõtete viletsus ja Perlose kasumihoiatus.
Tehnoloogiasektori ettevõtted on omavahel küllalti tihedalt seotud, nad varustavad kogu sektorit või siis mõnda sektori ettevõtet. Kui ettevõtte ootused on nõrgapoolsed, võib sellest järeldada, et ka tellijatel ei lähe hästi. Kui tellija teatab oodatust viletsamast käibeprognoosist, võib see tähendada, et ka allhankijatel tulevad rasked ajad.
Qualcommi aktsia alustas eilset päeva 7,6protsendise kukkumisega. Ettevõtte tulevikuprognoos jäi analüütikute ootustele alla.
Motorola aktsia hind kukkus kolmapäeval 7,1 protsenti. Eile börsipäeva algul langes aktsia veel 1,4 protsenti. Analüütikud ootasid, et ettevõte prognoosib käimasoleva kvartali kasumiks 0,20 dollarit aktsia kohta, ettevõte aga pakkus 0,17 kuni 0,20 dollarit.
Lucenti aktsia hind kukkus kolmapäeval 7,6 protsenti, eile 3,8 protsenti. Ettevõtte kvartalikäibeks kujunes 2,34 mld dollarit, analüütikud ootasid 2,41 mld dollarit.
Kahe panga analüütikud alandasid Nokia aktsia soovitust.
Maailma suurim mobiiltelefonide plastikkorpuste tootja, Soome ettevõte Perlos andis hoiatuse. Ettevõtte kasum kukub esimeses kvartalis, sest mobiiltelefoni- ja elektroonikatootjate nõudlus väheneb. Selle põhjal pole eriti raske arvata, kellel veel võiks halvasti minna ? muidugi Nokial. Perlose aktsia hind langes 16,9 protsenti, 8,25 eurole. Elcoteqi aktsia hind kukkus 4,3 protsenti, 15,50 eurole.
Seotud lood
Lisatud interaktiivne kaart Läänemereriikide tänase olukorraga töötuskindlustussüsteemis
Täna näib mõeldamatu tegutseda ja töötada riigis, kus puudub töötukassa ning töötuskindlustus. Ometi kaheldi veel paar aastakümmet tagasi Eestis sotsiaalsüsteemi rajama asudes selle vajalikkuses sügavalt. Veenmist, et tegu on tõesti olulise asjaga, oli selle algatajatel omajagu.