21. jaanuar 2005 kell 15:29

Eesti Energia: Viljandi- ja Pärnumaal jätkuvad tööd ka nädalavahetusel

Täna kell 16.00 oli tormi järel ilma elektrivarustuseta veel 460 klienti, sealhulgas Viljandimaal 364, Pärnumaal 86 ja Tartumaal 10, teatas Eesti Energia.

Neis maakondades on elektrivarustuse taastamine nii pikalt aega võtnud just seepärast, et tormikahjustused olid seal kõige suuremad. 9. jaanuari hommikul oli Viljandimaal ilma elektrita 17 800 klienti, Pärnumaal aga 21 000.

Ennekõike parandati vigastused neis alajaamades, kust toidet saavaid kliente oli enam. Pärast keskpingevõrgu taastamist sai alles asuda madalpingerikete parandamise juurde. Kuigi enamus majapidamistest sai elektrivarustuse tagasi esimese nädala jooksul, edeneb rasketes tingimustes viimaste alajaamade ja madalpingerikete parandamine aeglasemalt. Nii on mitusada peret veel ootamas töömeeste jõudmist oma majapidamiseni.

Viljandimaal on mitmel korral jäänud tõstuk või puur liiga pehmesse maapinda kinni, liikumine masinatega võtab läbipääsmatute teede tõttu pikalt aega. Vesine ja plusskraadides ilm on ka üks neid põhjusi, mis orkaani tugevusega tuul nii suuri kahjusid endaga kaasa tõi. Pehmes pinnases ei suutnud okaspuude juured tihti pinnases püsida ja tuul sai puud juurtega maast kangutada. Mõnel pool pidi alajaama või liinil vigastatud koha juurde pääsemiseks paati kasutama.

Eesti Energia tänab kõiki oma kliente mõistva suhtumise ja kannatlikkuse eest.

Eesti Energia rikketelefon 1343, e-posti aadress info@energia.ee ja internetiaadressil www.energia.ee asuv rikketeadete edastamise aken töötlevad ja suunavad Eesti Energia klientide katkestuste teateid avariibrigaadidele. Koduleheküljelt saab ka detailsemat infot piirkondlike katkestuste kohta.

Hetkel kuum