Andres Kärssin • 25. jaanuar 2005 kell 7:42

Eesti suurim elektrivõrgu arendusprojekt saab täna allkirjad

Eesti Energia allkirjastab täna lepingu Narvat Tallinnaga ühendava Balti-Kiisa 330 kV õhuliini rekonstrueerimiseks riigihanke võitnud Empower EEE ASiga.

Eesti Energia teatel on projekti maksumuseks 400 miljonit krooni.

'Balti-Kiisa 330kV liini projekt on läbi ajaloo kõige võimsam liiniehituses Eestis. Teist võrreldava võimsuse ja tähtsusega liini meil praegu pole,' ütles Eesti Energia tütarettevõtte OÜ Põhivõrk juhataja Henn Jõe.

Narva ja Tallinna vahelise kõrgepingeliini projekti esimene etapp saab alguse käesoleva aasta aprillikuus. Plaani järgselt saab 2006. aasta detsembriks kolm järjestikust praegu Narvat Tallinnaga ühendavat 220 kV õhuliini rekonstrueeritud 330 kV pingega liiniks.

Ümberehitatavate kõrgepingeliinide pikkuseks on kokku 216 kilomeetrit ning töid alustatakse samaaegselt nii Tallinna kui Narva poolt.

Valmiv liin on energiafirma teatel oluliseks vahelüliks Narva Elektrijaamade ja Põhja- ning Lääne-Eesti vahel, kus piirkondlik elektritarbimine kasvab keskmiselt enam kui 2% aastas ning senine 220 kV liin jääb kasvavate nõudmiste tingimuses liiga nõrgaks. Lisaks on aastatel 1958-62 ehitatud liinid tugevalt amortiseerunud.

Balti-Kiisa 330 kV õhuliini hankekonkursil tegid oma hinnapakkumised seitsmest kvalifitseerunud ettevõttest kolm ? lisaks Empower EEE"le veel Merko Ehitus AS koostöös Läti ettevõttega CIA LEC ning Soome firma ELTEL Networks Corporation.

Hetkel kuum