Res Publica huve esindav ärimees Koit Uus püüdis kolm aastat tagasi hakata Tallinna Sadama juhtidele maksma hiigelpreemiaid, mille kehtestamine lükati tagasi.
2002. aasta alguses oli sadama nõukogu sisuliselt heaks kiitnud preemiavalemi, mis oleks loonud preemiafondi, kuhu oleks laekunud sadama rahavoo kasvust viis protsenti, kirjutab Postimees.
2002. aasta majandustulemustest lähtudes oleks preemiafond küündinud kuue miljoni kroonini.
«Minu seisukoht oli ja on praegugi, et Tallinna Sadam on transiidi- ja sadamaäris võrdne äripartner,» rääkis Uus. «Motivatsioonisüsteem on lihtsalt üks paljudest vahenditest eesmärgi saavutamiseks.»
Audiitorfirmas KPMG valminud süsteem jäi paraku lõplikult kooskõlastamata, sest Keskerakonna võimule tulekul vahetus ka osaliselt sadama nõukogu ning uus nõukogu Toomas Vitsuti eestvedamisel lükkas selle tagasi.
«Tollane süsteem on praegu kavandatavaga suhteliselt sarnane ja ka rahanumbrid olid sarnased,» meenutas Vitsut. «See ei motiveerinud juhte nii nagu vaja, mistõttu me ei pidanud seda mõistlikuks.»
Vitsuti hinnangul on ka praegu makstava 70 000-kroonise kuupalga ning kuni nelja kuupalgani ulatuva aastapreemiaga võimalik sadamale häid tippjuhte leida.
«Nõukogul peaks olema nii palju kainet mõistust, et sellised ettepanekud tagasi lükata,» lisas Vitsut.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.