Sellele, seni oma suurimale isikunäitusele on Peeter Allik välja pannud oma suurima suuremõõtmeliste viimastel aastatel tehtud tööde seeria, millega ta täidab kõik Kunstihoone saalid.
Näitust iseloomustades ütleb kuraator Anders Härm, et ka siin annab Allik ?aimduse, et mees teab rohkem kui meie. Kuid õnneks on mees, kes teab ja näinud, otsustanud seda ka meiega jagada. Aga mis see täpselt on, mida ta näinud on, tuleb meil endil välja selgitada?.
Oma loometee algusest peale on Peeter Allik vaatajate vaimu virgutanud. Mäletan tema esimesi ülesastumisi kunstikooli päevilt Tartu Ülikooli raamatukogus. Ka siis oli tema piltides peidus mingi müsteerium, mis pani arutlema, mida autor tegelikult öelda tahtis.
Peeter Allik on õppinud aastail 1983?1987 Tartu Kunstkoolis ja lõpetanud 1993. aastal Tartu Ülikooli maaliosakonna, vahepeal tudeerinud aasta graafikat tollases Tallinna Kunstiülikoolis. Ta on üks Kursi koolkonna asutajaliikmeid.
Seekordsel väljapanekul pakub Allik mõtlemisainet, mis on inimesest saanud ja kuhu kunst võib minna. Ühed leiavad tema piltides nalja, teiste silmis on need liiga depressiivsed, kolmandad peavad neid liiga emotsionaalseteks.
?Mina jutustan lugu maalides,? ütleb kunstnik Peeter Allik. Soovitan kõigil, kel tahtmist tutvuda omanäoliste elupiltidega, näitusele vaatama minna, mida nägi Allik.
Autor: Tiina Kolk
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.