Ülo Toomsalu • 8. veebruar 2005 kell 6:09

PM: Reinu pitsa tegija ehitab endale Soinastesse toiduainetööstust

Pitsasid ja kulinaartooteid valmistava OÜ Reinu Toidukaubad töötajad hakkavad suvel tööle Tartu ja Ülenurme valla piirile kerkivas toiduainetööstuses.

Tartlastele kümmekond aastat tuntud Reinu Pizza kaubamärgiga lahtist itaalia pirukat ja poelettidele kulinaartooteid valmistavad OÜ Reinu Toidukaubad nobenäpud on praegu ametis Puiestee tänavas, kirjutab Tartu Postimees.

«Seal on meil rendipind,» ütles firma omanik ja juhataja Agur Lehis. «Rendipinna häda on aga see, et firmal puudub seal võimalus ja ka motiiv laienemiseks.»

Sellepärast alustaski Reinu Toidukaubad Soinaste külla toiduainetööstuse ehitamist.

Selle hoones on ligi 700 ruutmeetrit pinda pitsade-kulinaartoodete valmistamise ja hulgimüügi ning kontoripoolel töötavate inimeste tarvis. Uus hoone on Puiestee tänava pinnast paar korda suurem.

Et samasse kerkinud eramurajooni serval naabreid mitte häirida, ehitab firma hoone meetri jagu esialgu kavandatust madalama ja tahab pärast ehitustöö lõppu suurt tähelepanu pöörata ümbruse haljastamisele.

Tööstuse ehitamine läheb maksma ligi kuus miljonit krooni. Sellest veidi üle kahe miljoni krooni ? tee tegemiseks, vee- ja kanalisatsioonisüsteemide rajamiseks ning üldehitustöödeks ? sai Reinu Toidukaubad toetusena euroliidu struktuurfondidest EASi ja PRIA kaudu.

Hetkel kuum