Ülo Toomsalu • 10. veebruar 2005 kell 6:15

Virumaa Teataja: Tolm muserdab kundalasi

Kunda Nordic Tsemendi läheduses elavad inimesed on mures tolmu pärast, aeg-ajalt on olnud tunda ka ebameeldivat haisu.

Tsemenditehase esindaja sõnul võis hais tekkida ajutisest loomsete jäätmete käitlemisest, sajaprotsendilist tolmuvabadust ei ole võimalik aga kunagi tagada, kirjutab Virumaa Teataja.

Valdeko Raudpuu tuli Kundasse elama seitsme aasta eest, majaostul ei arvestatud tehase lähedust ja paaril aastal ei olevatki asi nii hull olnud, küll on aga üle-eelmisel suvel värvitud majal nüüd voodrivahed paksult tolmu täis.

?Kohalikud elanikud näevad asja teisiti, nende meelest on elu nüüd väga hea, sest vanasti tuli neil hommikuti trepilt paarisentimeetrine kiht tolmu pühkida, aga meie, kes tuleme mujalt, näeme asja pisut erinevalt,? rääkis Raudpuu.

Tehase ümbruse elanike elu on hull siis, kui puhub läänekaarte või lõunatuul, mis tolmu nende peale toob.

Klubi tänava elanik Valdeko Raudpuu kinnitab, et auto saab puhtaks vaid happeliste vahenditega.

Kundasse maja ostnud Liivi Lahtveele maksis tehas üle-eelmisel suvel ka maja värvi välja, mis tänaseks on taas tolmust hall. ?Mulle on ka pakutud, et müüksin maja tehasele, aga mida ma selle summa eest saan?? arutab Liivi Lahtvee ja lisab, et korstnatest tulev suits on suisa füüsiliselt tuntav - hakkab silmadele.

Tsemenditehase ümbruse elanikud väidavad ka seda, et tehas paiskab saastet õhku eriti palju just öösiti. ?Kui töötaksid ikka suuresti kiidetud filtrid, siis peaks sellest ka abi olema. Ja miks nad võtavad vastu aurahasid looduse säästmise eest,? ei mõista üks tundmatuks jääda soovinud Jaama tänava elanik.

Hetkel kuum