Tõnis Arnover • 11 veebruar 2005

SEB tegi ülitulusa investeeringu ?Mamma mia? muusikali

SEBI investeering ?Mamma mia? muusikali on olnud enam kui sajaprotsendilise tulususega, tunnistas SEB Företagsinvesti juht.

Kõik sai alguse sellest, et endine ABBA liige Björn Ulvaeus helistas SEBi tegevdirektorile Lars Thunellile ja küsis, kas pank ei sooviks investeerida uude muusikali. Pärast kaalumist otsustaski pank seda teha ja on nüüd väga rahul, ütles SEB Företagsinvesti juht Carl Christensson Dagens Nyheterile.

Företagsinvest on panga riskikapitalifond, millel on kapitali ühe kahe miljardi Eesti krooni. Põhiliselt investeerib ta seda kiiresti kasvavatesse tehnoloogia- ja meditsiinifirmadesse, kuid meelelahutusärisse. SEB täpselt ei ütle, palju ta muusikali investeeris, kuid igatahes kümneid miljoneid kroone, mis on andnud fondile seni parima kasumi.

?Mamma mia? toodi lavale 1998. a Londonis ja nüüdseks on seda näidatud 80 maailma linnas, kus vaatajaid on olnud 18 miljonit. Praegu mängitakse seda maailmas 11 laval, kus ühel õhtul on vaatajaid keskmiselt 20 000. Muusikal on andnud seni piletitulu 11,9 miljardit Eesti krooni.

Hetkel kuum