Ülo Toomsalu • 14 veebruar 2005

EPL: Eesti Raudtee taunib plaanitavat veomahu jaotust

Eesti Raudtee võib raudteeinspektsiooni oma õiguste kaitseks kohtusse kaevata.

Raudteeinspektsiooni juhtivspetsialisti Raigo Uukkivi sõnul selguvad veomahud 2005.?2006. aastani Eesti Raudtee infrastruktuuril hiljemalt märtsi alguseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tema sõnul on läbilaskevõime koordineerimine käimas ning komisjon pole lõplikku ettepanekut raudteeinspektsiooni peadirektorile veel kinnitamiseks esitanud.

Komisjoni esialgne nägemus veomahtude jagunemisest oli halb uudis Eesti Raudteele.

Eesti Raudtee avalike suhete juht Priit Koff märkis, et hinnanguliselt 40 protsenti veomahust, mida taotles endale Eesti Raudtee, jagati teistele veofirmadele. Koff ei osanud täpselt öelda, kui palju ettevõte kaotaks sellise veomahtude jaotuse korral oma tulust, kuid jutt käib siiski sadadest miljonitest kroonidest.

Kuna Eesti Raudtee on väljendanud komisjoni esialgse otsuse suhtes rahulolematust, on käimas läbirääkimised, mille tulemusena võivad eraldatud mahud muutuda.

Usaldusväärse allika sõnul ei kavatse aga veomahtude komisjon oma esialgselt välja pakutud veomahtusid kardinaalselt muuta. Kinnitamata andmetel kaalub Eesti Raudtee seetõttu kohtuteed raudteeinspektsiooni vastu.

Hetkel kuum