Kuna Eestis on viimasel kümnendil kõrgkooli lõpetanud naisi meestest kaks korda rohkem, seisavad meestel ees madalamast palgast tingitud stressirohked aastad.
Kui veel kümme aastat tagasi oli Eestis kõrgkooli lõpetanute hulgas mehi ja naisi võrdselt, siis juba kahe aasta tagune statistika näitas, et 70 protsenti kõrgkooli lõpetanutest olid naised. Sama suhe on ka tänavuste lõpetajate seas, kirjutab Postimees.
Sotsioloogide ja koolijuhtide hinnangul toob kõrgelt haritud naiste paljusus ühiskonnale uusi muresid ? muutuva peremudeli ja palju psühholoogiliste probleemidega mehi.
Uuringufirma Saar Poll sotsioloogi Andrus Saare hinnangul on kõrgharidussüsteemi femineerumise tagajärjed ühiskonnale negatiivsed, kuna rahatoojatena väärtustatakse eelkõige mehi.
Kuna Eestis kaasneb kõrgema haridustasemega kõrgem palk, muutub Saare sõnul lähitulevikus eestlaste traditsiooniline peremudel. «Peamisteks sissetulekutoojateks saavad naised, paljud mehed jäävad koju ning need muutused mõjuvad meestele negatiivselt,» selgitas ta. «Paljudel meestel tekivad seepärast psühholoogilised probleemid.»
Tartu Ülikooli (TÜ) rektori Jaak Aaviksoo sõnul on naisharitlaste ülekaalu puhul tegu globaalse tendentsiga, mis Eestis on läinud selgelt üle piiri.
Seotud lood
Poola Keskpank oli kolmandas kvartalis juba teist kvartalit järjest maailma suurim kullaostja ning üldiselt on märgata Ida-Euroopa riikide aktiviseerumist kullaturul, selgub Maailma Kullanõukogu (WGC) avaldatud andmetest.