15. veebruar 2005 kell 10:43

Fortum ehitab Soome biodiislit tootva tehase

Soome energeetikakontsern Fortum ehitab oma Porvoos asuva nafta rafineerimistehase juurde umbes 100 miljonit eurot maksva biodiislit tootva tehase.

Esimene kolmandik investeeringu maksumusest langeb käesolevasse ja ülejäänud osa 2006. aastasse, teatas ettevõte Helsingi börsile. Ehitustööd algavad Fortumi sõnul kohe ning tootmist alustatakse 2007. aasta suvel.

Tehase tootmisvõimuseks prognoositakse 0,17 miljonit tonni biodiislit ning kõrgekvaliteetset kütust hakatakse tootma taimsetest õlidest ja loomsetest rasvadest.

Hetkel toodab Fortum Porvoos neli miljonit diiselkütust aastas.

Fortumi teatel peaks tulevikus kasvama nõudlus biodiisli järgi, kuna Euroopa Liit ergutab liikmesriike taastuvenergiat tootma. Euroopa Liidu biokütuse direktiivi eesmärk on tõsta 2010. aastaks biodiisli osakaalu kogu bensiini ja diiselkütuse tarbimises 5,75%ni.

?Me oleme esimene naftakompanii, mis on edukalt arendanud biodiisli tootmisprotsessi ja hakkab seda märkimisväärses koguses tootma. Me oleme oma konkurentidest ees ning suudame hakata tootma märkimisväärselt paremaid biodiislitooteid kui hetkel seda teised firmad toodavad,? teatas Fortum Oil Components üksuse president Kimmo Rahkamo.

Fortum Oil (tulevikus Neste Oil Oy) strateegiaks on olla juhtiv puhaste kütuste tootja ning ehitatav tehas toetab ettevõte strateegiat.

Fortumi aktsia oli kella 12:20 tõusnud Helsingi börsil 14,72 euroni.

Hetkel kuum