15 veebruar 2005

Haapsalu Uksetehas ostab uue tootmisliini

Haapsalu Uksetehas sõlmis lepingu Itaalia firmaga Cefla, kes tarnib Uuemõisa tehasele ligi 53 meetri pikkuse liini ukselehtede ja lengide viimistlemiseks.

Kogu investeering läheb uksetehasele maksma 15 miljoni krooni ringis. Liin ise koos lihvpinkidega maksab umbes 10 miljonit krooni, peale selle muud investeeringud: üldehitus? ja elektritööd, mis on vajalikud liini töölesaamiseks, kirjutas Lääne Elu.

Eestis teist sellist masinat ei ole, kinnitas Haapsalu Uksetehase arendusdirektor Rene Serg. ?On küll vanem mudel ilma ultraviolettlakitehnoloogiata meie konkurentidel Viljandis,? ütles ta. Uue viimistlusliiniga loodab Haapsalu Uksetehas suuremat toodangut ja paremat kvaliteeti, sest liinilt läbi läinud ukse pind saab ühtlasem ja kõvem. Samuti on kuludest parem ülevaade.

Viimistlusliini ülespanek algab 16. mail ning käima loodavad uksetehase juhid selle saada aasta lõpuks. ?Selline peenike asi on,? selgitas Serg.

Haapsalu Uksetehase eelis konkurentide ees on oma kindel ni??, ütles Rene Serg. ?Hulgitoodangut on meil vähem, umbes pool on eritoodang,? märkis ta.

Mullune käive oli uksetehasel 86 miljonit ja kasum 4,5 miljonit krooni. Tehases töötab üle 160 inimese.

Hetkel kuum