15. veebruar 2005 kell 9:15

Keskerakond algatas käibemaksu alandamise

Keskerakond tahaks kultuuri- ja spordiürituste ning -rajatiste piletite käibemaksumäära alandada 18 protsendilt 5-le protsendile.

Selleks algatas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna käibemaksu seaduse muutmise, teatas erakond.

'Tahame muuta need kultuuriteenused inimestele kättesaadavamaks ning piletite hinnakujunduse paindlikumaks. Täna rakendatakse Eestis 5protsendilist käibemaksumäära väga piiratud hulgale kultuuriteenustele,' ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Evelyn Sepp.

Keskerakond on seisukohal, et kõige mõistlikum lahendus oleks kehtestada 5protsendiline maksumäär kõikidele kultuuri- ja spordiüritustele ilma lisatingimusteta. Alandatud käibemaksumäär peaks laienema ka kultuuri- ja spordirajatiste kasutamisele.

Paljudes Euroopa Liidu riikides on taoliste teenuste käibemaksumäär oluliselt madalam vastavas riigis kehtivast üldisest käibemaksumäärast ning laieneb kõikidele spordi- ja kultuuriüritustele ilma lisatingimusteta.

'Viimaste aastate praktika näitabki, et väiksema käibemaksu määra tõttu on nende ürituste korraldamine, arvestades Eesti publiku hinnatundlikkust, toimunud pigem naaberriikides,' ütles Sepp.

Käibemaksu seaduse muutmine mõjutab vaieldamatult harrastusportlaste arvu ? odavamad piletid ei ole vähetähtsad ka laste ja noorte kaasamisele tervislikule ja harivale vaba aja veetmisele.

Keskerakonna hinnangul pole mingit õigustust säilitada ka erinevaid maksumäärasid teenusepakkuja omandivormist lähtuvalt.

'Oluline on teenuse tarbija ehk inimesed, kes pileteid ostavad,' märkis Sepp.

Hetkel kuum