Kiire mobiilne informatsiooni kättesaadavus pole enam ettevõtjatele unistus. Võimaluse selleks on loonud lairibaühenduste kiire areng.
Paljud töötajad ei suuda väljaspool kontorit hakkama saada e-postita, CRMita ja sisevõrgu rakendusteta ning juurdepääs neile ressurssidele on vajalik 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas. Probleemi lahendusena paigaldatakse kliendi arvutisse VPN-klienttarkvara. Tavaliselt teeb seda ettevõtte IT-osakond. Aga mida teha, kui olete reisil, kliendi juures või kodus ja teil ei ole kaasas truud abimeest, sülearvutit, aga sisevõrku pääseda on väga vaja?
Sellisel juhul aitab teid SSLil põhinev VPN-lahendus, mis võimaldab ligipääsu ettevõtte sisevõrgu ressurssidele ükskõik millal ja ükskõik kust ? isegi avalikust internetipunktist ?, ohustamata ettevõtte infosüsteemi turvalisust. Kliendi tarkvara olemasolu ega paigaldamine pole vajalik. Ka partneritele ligipääsu võimaldamine sisevõrgu ressurssidele pole probleemiks, neile saab lubada ligipääsu just nendele ressurssidele, mida on vaja.
Ettevõtte infosüsteemi turvalisus tagatakse kliendi arvuti turvalisust kontrollides, selle põhjal otsustatakse, millised pääsuõigused kasutajale omistatakse. Kasutajaid on võimalik autentida olemasoleva autentimisserveri abil. Ühendused ja ka ühenduse käigus tekitatav info on krüpteeritud. Selline lahendus tagab andmete terviklikkuse. Pärast ühenduse lõppu eemaldatakse kõik ühenduse käigus tekkinud andmed.
SSL VPN lahenduste juurutamine ja haldamine on tehtud võimalikult lihtsaks. Ettevõtetel pole vajadust muuta olemasolevat infosüsteemi ega ka rakendusi. Tuleb vaid paigaldada SSL VPN puhverserver nii, et talle oleks juurdepääs välisvõrgust, seadistada kasutajate autentimine, vajalikud sisevõrgu ressursid ja pääsuõigused ning lahendus on kasutamiseks valmis. Lahenduse kiire juurutamine võimaldab ettevõttel keskenduda oma põhitegevusele.
Autor: Hardy Viilup
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.